Jste zdeFAQ


Jaký účet potřebuji? Co je 602 ID účet

602 ID účet, který se skládá z emailové adresy a hesla, slouží k přihlášení ke službám a aplikacím Software602. Například Long-Term Docs, Sofa, SignMaster CA, FormApps ... Pokud jste již registrován na portále SecuStamp, máte automaticky tento účet povýšen na 602 ID. Vaším přihlašovacím jménem je pak nově váš kontaktní email. Přihlásit se můžete zde

Jak dlouho jsou platná časová razítka

Kvalifikovaná časová razítka, která čerpáte v rámci svého účtu jsou vždy "čerstvá" přímo od kvalifikovaného poskytovatele časových razítek. Nemusíte se tedy bát, že vám zestárla a exspirovala.

Ověřujete i certifikáty z EU?

Ověřujeme certifikáty uvedené na evropském trust listu. Jedná se o více jak 180 kvalifikovaných certifikačních autorit. Přesný přehled těchto autorit naleznete v Seznamu ověrovaných autorit.

Jak funguje trial verze?

Trial verze aplikace Long-Term Docs Signer je aktivní 14 dní od instalace a k dispozici máte 25 kvalifikovaných časových razítek zdarma. Testovací verze pro Server a SDK je možné domluvit individuálně.

Proč Signer vyžaduje internetové připojení?

Ne vždy. Některé funkce jsou dostupné i bez připojení do internetu, ale například kvalifikovaná časová razítka je nutné odebírat online, právě v čase kdy je o ně požádáno.Jak dlouho trvá, než je dokument v Long-Term Docs Server zpracován?

Buď hned, nebo do druhého dne. Děláme vše tak, aby byl váš dokument správně ošetřen a archivován. Pokud je dokument v pořádku, je jeho ošetření otázkou několika sekund. V opačném případě je třeba provést několik operací, ujistit se že elektronické podpisy jsou platné a nebyly v čase těsně před podepsáním revokovány. Takový dokument je ošetřen do 24 hodin.

Mohu využívat aplikaci Signer i z mobilu?

Samozřejmě. Aplikace je dostupná pro operační systémy iOS, Android a Windows Phone. S jednou licencí Signer můžete instalovat aplikaci až na 5 vašich zařízení, bez ohledu na jejich typ.

Signer pro iOS stahujte v AppStore
Signer pro Android stahujte na Google Play
Signer pro Windows Phone stahujte ve Windows Phone Store

Jaké jsou nároky na vybavení serveru, pokud chci nainstalovat Long-Term Docs Server?

Jedná se oběžnou HW konfiguraci pro serverové operační systémy. Také záleží na tom, kolik dokumentů se bude zpracovávat. Pokud si nejste jisti, napište nám předpokládaný objem dokumentů, rádi Vám poradíme.

Proč bych měl opatřit dokument elektronickým podpisem a časovým razítkem?

Technická ověřitelnost elektronického podpisového certifikátu a tím i elektronického podpisu dokumentu je jeden rok od jeho vystavení. Platnost kvalifikovaného časového razítka, které poskytujeme je 5 let. Tedy jeden důvod je jasný - prodlužujeme samotnou ověřitelnost dokumentu na 5 let od jeho podepsání. Dále pak jasně stanovíme okamžik podepsání a nevystavujeme se riziku zneplatnění dokumentu při pozdější revokaci certifikátu, nebo při sporu kdy a kdo v jaké roli dokument podepsal.